Loading color scheme

Proves Cambridge '20

El passat 7 de novembre una bona representació dels nostres alumnes de Primària van realitzar al nostre centre les proves corresponents als Young Learners (Joves Aprenents) que havien estat posposades el mes de juny per les mesures de confinament.

El bon nivell de tots ells, degut al gran treball que es ve duent a terme des de l’etapa d’Infantil i l’eficàcia de les complementàries de Cambridge que s’impartixen a Primària des de fa alguns cursos, va fer que els nostres alumnes sortiren de cada prova amb molta satisfacció i seguretat. Els resultats estaran disponibles a principis del 2021.

Els nivells representats van ser: LStarters corresponent als alumnes de 2n de Primària on hi van ser presents Martina Díaz, Ariadna Homedes, Dylan Flores, Dídac Puyo i Javier Fernández); el Movers corresponent als alumnes de 4t de Primària, amb Valèria Garcia, Ferran Espelta, Àlex Roig, Júlia Príncep, Aleksànder Valls i Anastasia Spehuta); i el nivell Flyers corresponent als alumnes de 6è on hi van ser Josep Carles, Íker Boutaous, Gessamí Roig, Marc Trofimov i Pau Domingo.

 Ja el passat 13 de juny, sí que van poder realitzar la prova els nostres alumnes de  Secundària. Es van presentar al nivell KET André Cárdenas, Ainhoa Pitarque i Andrei Breaz; al nivell PET, Clara Rollan, Irene Forés i Ester Forés; finalment, el nivell FIRST va comptar amb la participació de Paula Arroyo.

A la Consolació ja fa molts cursos que vam apostar per la formació dels nostres alumnes en un ambient multilingüe. Els esforços fets en aquesta línia es van concretar fa sis anys amb el conveni de col·laboració que vam signar com a centre preparador de les proves Cambridge. Aquestes prestigioses proves internacionals aporten una reconeguda titulació que ens permet, a més, realitzar-les al nostre propi centre, cosa que suposa una gran comoditat per a tots els alumnes nostres a més d’aportar-los molta seguretat.

Felicitats a tots els seleccionats i, en general, a tots els qui seguiu millorant curs rere curs en l’adquisició de les competències lingüístiques en llengua anglesa. La importància d’assolir un nivell òptim en anglès els prepara per a un món exigent i totalment globalitzat on el domini dels idiomes és i serà determinant per al seu futur.

Un sincer agraïment a totes les famílies que confieu en la nostra tasca i en la nostra professionalitat. I que el 2021 ens aporti més esperança, seguretat i molta salut!